15 Dub
2024


Určitě každý někdy myslel na to, jak žít lepší život. Samozřejmě, lepší život se dá žít úplně všelijak. Ale na druhou stranu je to takové těžké a složité, protože v životě nás může potkat mnoho špatných, ale i dobrých věcí. Samozřejmě, někdy máme pocit, že nás v životě potká víc těch špatných věcí než ty dobré, ale to si prostě myslíme my sami, protože život opravdu nám určuje a pomáhá k tomu, abychom opravdu žili lepší život. Vůbec se nemusíte bát, když vás potkají špatné věci, protože to je normální. My si myslíme, že to normální není, ale normální to je, protože opravdu v životě se dějí věci, které jsou pěkné, které jsou špatné.

Peníze

Život nás učí, že život není o tom, abychom žili prostě jenom ty dobré a ty pěkné věci. Ona je potřeba zkusit i ty špatné věci, které se dějí, protože ten život nás zkouší, jestli to splníme, jestli to zvládneme. Takovou zkouškou v životě projít je těžké. Rozhodně někdo si o tom myslí, že to je šílenství, ale není, protože opravdu ten život je takový, jaký je, a on nás vlastně zkouší, má pro nás různé náležitosti, má pro nás různé zkoušky, které musíme splnit. A to ten život od nás očekává.

Peníze

Tak to je, ale prostě i v půjčkách, protože pokud si vezmete bankovní půjčku a přestanete jí splácet, protože nemáte z čeho, tak prostě je potřeba využít jiné půjčky, a to třeba nebankovní. A zase vás ten život zkouší, pokud si vezmete nebankovní americkou hypotéku Fahd, tak najednou zjistíte, že už potom další možnost není, protože nebankovní banka už vám vyšla prostě vstříc, a rozhodně už je potřeba tu půjčku splácet. Takže pak už zbývá prostě jediné: chodit do práce, soustředit se na jednu splátku a opravdu fungovat, protože tím se opravdu dá mnohem víc život zlepšit. A věřte, že pak dokážete mnohem krásnější věci, a bude se vám v životě i mnohem víc dařit, protože život má opravdu pro nás mnoho krásných cest.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz