05 Úno
2024


Ano, mám obrovskou výhodu sluneční energie. Dlouho nevědělo lidstvo, jak této přírodní síly zcela zadarmo využít. Bylo uděláno spoustu pokusů, ale stále nic. Pak přišel zlom a narodil se panel. Takové to tmavé, co vidíte na střechách domů. To jsou panely, které umí sílu slunce využít. Jedny mohou být sluneční a ty druhé fotovoltaické. Každý pracuje se sluncem, ale každý poněkud jinak. My se zaměříme na ty fotovoltaické. Každý člověk, který vlastní rodinný dům o tom jistě uvažuje.

spousta panelů

Je to obrovský přínos, protože se tak dá částečně zbavit klasického dodavatele elektřiny. V každém případě se mu pak platí o mnoho méně. Tím se šetří korunky. Je ovšem samozřejmé, že do montáže fotovoltaických panelů se musí také něco vrazit. A není to málo. Naštěstí však lze požádat o dotaci, takže přece jen náklady nenese člověk sám. Dotace není jen pár šupů, je to docela pěkný balík, když už o tom budeme hovořit slangově. Jen se pro to musí něco málo udělat a pak zažádat.

instalace panelů

Příslušnou montáž pak provede firma, kterou si vyberete. Nejlepší je ta, která zde má odkaz o něco níže, pokud na něj kliknete, dostanete se na jejich webové stránky, kde se dozvíte spousta a spousty dalších informací z první ruky. Na ty ostatní moc nedejte, jsou to většinou zprávy agentury JPP a jejich důvěryhodnost je mizivá. Akumulační baterie fotovoltaika a další náležitosti jsou dnes velmi skloňovány. Totiž právě ona výše jmenovaná baterie zastává velmi významnou úlohu. Jistě tušíte, jakou, a proto to nemá smysl rozebírat do detailu. Je to prostě lithiová baterie a dělá to, co dělají ty ostatní. Pokud nemáte proud, odebíráte jej odsud. Nic složitého, nic čarodějnického. FTV se dá montovat na více způsobů, například s dodávkou do sítě, nebo také jako ostrovní systém pro menší nebo větší rodinný dům. O tom, co je lepší pro vás je lépe se poradit.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz