15 Čvc
2023

Bez ní to prostě nejde. Je třeba dodržovat základní hygienu a je nutná k přežití všeobecně. Takže je v každém domě, v každém bytě. Pokud ovšem majitel platí. Pokud ne, je mu voda odepřena. Zastaví se a je to. Tak to má být. Neplatíš, nedostaneš. Voda je prostě základní nutností, ale také se z ní může stát nepřítel. A to tehdy, když si začne dělat to, co chce ona a ne lidé. A to nejen ve volné přírodě. Tam se jí lidé pokoušejí poručit již léta a nedá se říci, že by měli nějak moc velký úspěch. Povodně mluví samy za sebe.

vodoměr

V domě se také může ledacos stát. Praskne vodovodní trubka a hned je veselo až milo. Nastává poplach první třídy a záleží jen na tom, kdy je tato zrada objevena lidmi. Pokud pozdě, bude to stát nemalé peníze. Pokud brzy, možná to bude také stát peníze, ale o hodně méně.

Jde o to, že někde mohou být trubky hodně staré. A ty mohou prasknout, čímž dojde k úniku vody. Jak se to pozná? Pokud jde o masívní prasklinu, budete mít na zdi mokrý flek a voda bude všude možně. Odpadne kus omítky a bude všude mokro. Pokud jste zrovna v práci nebo na dovolené, jsou vytopeni sousedi, zatopeny další pokoje u vás doma a škody se nedopočítáte. Proto je dobré již při sebemenším podezření povolat instalatéry, aby celou věc řádně prozkoumali a popřípadě ihned závadu odstranili.

prasklé potrubí

Není třeba mít obavy, nic se sekat nebude. Moderní technologie pro detekci úniku vody to nepotřebuje. Funguje totiž na bázi vodíku, respektive jeho molekul, které umí proniknout jakýmkoli materiálem. Vodovodní trubky se napustí speciální směsí a dalším speciálním přístrojem se snímá. Tam kde se zaznamená únik těchto molekul, tak tam se teprve začne pracovat, protože právě tam někde číhá zrada.

Pokud se tato odstraní ihned, zaplatíte dohromady pár korun. Pokud byste však chtěli ušetřit a něco se stalo, můžete také hezky splakat nad výdělkem.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz