20 Zář
2023


Víte, co je to rustikální styl? Jedná se o podporu venkovského způsobu života v době, do níž ještě nezasahovala průmyslová revoluce, a pokud ano, pak jen v minimálním rozsahu. Když se řekne rustikál, jde o dřevěné podlahy, viditelné stropní trámoví, vápenné omítky, výzdobu v přírodním duchu sušených rostlin, masivní nábytek včetně kuchyňských linek, kované doplňky, lustry, svícny či dveřní kování a další selské prvky. Nejlépe rustikál vynikne u venkovských stavení, ale můžete jej vytvořit třeba i v městském bytě v panelovém domě.

rustikální svatba

Kdo tomuto životnímu stylu naplno propadne, může s ním oslovovat i své přátele. Například formou osobních návštěv a dárků, ale i rustikálním svatebním oznámením https://svatba-oznameni.cz/drevene-svatebni-oznameni/. Jak si takové oznámení představit?

Seriózně – rustikál je sám o sobě velmi nápadný a upozorní na sebe už jen tím, že nebude mít tradiční vzhled běžných oznamovacích listů o termínu konání svatebního obřadu. Jestliže ovšem chcete být výstřední a zapojit do tohoto procesu i nějaký ten žertík, k rustikálu se to moc nehodí. Rozmyslete si raději, zda použijete jedno, nebo druhé.

pole s vlčími máky

Vyzdvihujte přírodu – rustikál – to je především klid a pohoda a uvědomění jednoty člověka, přírody, rostlin a zvířat. Nepatří sem mnoho syntetických materiálů a už vůbec ne moderní technologie. K výzdobě oznámení využijte zejména rostlinné motivy zemědělských plodin, případně některé zemědělské prvky, jako jsou pluhy a cepy, mlýnská kola, sýpky, doškové střechy atp.

Font – vyhýbejte se různým pseudomoderním digitalizovaným fontům a sázejte na osvědčené staré typy písem. Velmi vhodný může být vlastní rukopis převedený na tiskárně do podoby malby, čímž získá tištěný text na atraktivitě.

Typ papíru – tiskárna vám při tisku svatebních oznámení může navrhnout využít i nebělený papír, tedy takový, jaký se zpracovával před staletími prvními výrobci papíru. Bude to stylové a originální.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz