25 Srp
2023


Žádná mladá slečna nechce zažít ten šok, když dostane svou první menstruaci a vůbec nic o ní neví. Každá dívka se spoléhá na to, že jí všechno matka vysvětlí. Proto na nic nečekejte a poučte ji o všem dřív než bude pozdě. Předejdete tím jejímu studu, protože i když žijeme v době internetu kde si všechno může najít sama, rozhovoru s maminkou se nic nevyrovná. Bude vědět že se o ni zajímáte a že vám záleží na tom aby byla v pohodě. Udělejte si odpoledne třeba jen samy pro sebe a proberte i témata, o kterých se běžně nebavíte.

černé kalhotky

První menstruaci slečny v dnešní době mívají už před desátým rokem. Každé matce to přijde velmi brzy, protože to není tak dávno, co svou malou holčičku teprve přivezly z porodnice. Čas ale nelze zastavit a tak i vaše miminko začne dospívat. Proto jí řekněte o tom jak tělo funguje a jak se během menstruace může chránit. Nenuťte jí jen jednorázové menstruační pomůcky, protože například tampony jsou pro mladá děvčata zcela nevhodné. Vložky slečny většinou nechtějí, protože občas ty silnější šustí, a navíc často zapáchají. Nabídněte jí místo toho diskrétní a komfortní alternativu.

vložky a tampony

Jaká alternativa to je?
I pro samotné maminky je to často novinka. Menstruační kalhotky z nanovlákna jsou na trhu poměrně krátkou chvíli. Jsou to kalhotky, které na první pohled nevypadají jinak než ty, které nosíte běžně. Jsou ale vyrobeny z několika vrstev, které mají za úkol pohltit tekutinu i zápach. Prodávají se v několika velikostech podle toho jak silné krvácení aktuálně je. Proto je dobré mít jich doma více, aby se daly pohodlně střídat.

Kalhotky při správné péči vydrží i dlouhé roky, a díky tomu jsou nejen ekologické a zdravotně nezávadné, ale i ekonomické. Jeden kus se běžně prodává okolo 600 Kč, ale když budete mít štěstí, natrefíte i na slevy, kde jsou kalhotky o dost levnější.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz