15 Pro
2023


Sáčky s uzavíracím zipem se stále častěji objevují i v domácnostech. Máme je uložené v šuplíku, nezaberou mnoho místa a jsou velmi lehké, takže jich lze mít k dispozici i větší počet. Sáčky větší velikosti se mohou hodit i dětem, vyplatí se je s nimi seznámit a naučit je využívat tak, aby jim byly ku prospěchu. V některých situacích může jít i o docela nevšední řešení.

barevné korálky

Udržujeme své nohy v čistotě

Umývat si chodidla je jedním ze základních hygienických návyků, s nimiž seznamujeme své ratolesti. Zvláště pak po sportu, pohybu v přírodě a jiných činnostech, kde se nohy potí uzavřené v obuvi. Příliš zpocené nohy jsou pak ideálním útočištěm pro bakterie, a ty někdy dovedou vytvořit tak silný odér, že je to „něco“ i pro silné nátury. Naučte vaše děti v takových situacích kromě hygieny měnit si častěji i ponožky. Pokud mají zrovna tělocvik nebo jsou delší dobu v teplém počasí venku v teniskách, měly by mít s sebou náhradní ponožky a ty použité lze vkládat do uzavíratelných sáčků https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack. Do sáčku se mohou vejít i přezůvky, aby nezapáchaly v aktovce či v batůžku, pokud s nimi děti cestují a pohybují se v dopravních prostředcích.

hromada korálků

Navlékáme s dětmi korálky

Odložte s dětmi mobilní telefony a začněte si spolu hrát tak, jak to bývalo zvykem v dobách, kdy žádné mobily neexistovaly. Tehdy měli na sebe lidé více času a provozovali například draní peří, krájení jablek na sušené křížaly atp. Kromě toho se lidé bavili i navlékáním korálků, a totéž si můžete užít i vy. Korálky se vyrábí ze dřeva, z plastu, z kovu, skla i drahých kamenů, existují v mnoha tvarech a barvách a jednotlivé druhy snadno odlišíte od sebe pomocí igelitových zipových sáčků. Z korálků lze vyrábět dveřní závěsy nebo třeba náramky na ruku i nohu, navlečené na elastomer – pružnou nit, která se dobře přizpůsobí různé velikosti tělesných proporcí.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz