14 Led
2024


Neporadíte si se stěhováním https://stehovani-mamut.cz/neporadite-si-se-stehovanim/? Je pro vás tato činnost příliš namáhavá a nad vaše síly? Nejste sami, každý nemá možnosti ani schopnosti realizovat stěhování svépomocí. Ve kterých případech je vhodné pověřit stěhováním odborníky?

Starožitný nábytek – starožitnosti bývají velmi těžké a objemné, a vynášet kupříkladu velký rokokový psací sekretář a manželskou postel do pátého patra bez výtahu, to už je dřina, vhodná leda tak pro dobře trénované svalnaté chlapy.

krabice na stěhování

Rozmontování nábytku – poradit si s demontáží a opětovnou montáží nábytku také není zrovna jednoduché, pokud nejde jen o noční stolky a nízké komody. Velké nábytkové sestavy svěřte raději stěhovací firmě, která tyto práce provádí běžně.

Vrtání do betonu – stěhováci vám mohou nejen přemístit vybavení bytu, ale zároveň jej i nainstalují. Můžete je požádat i o instalaci svítidel, garnýží, rolet, polic, zrcadel a dalších předmětů, což je zvláště v panelovém bytě tvrdý oříšek díky betonovému zdivu.

kočka v krabici

Dlouhé koberce, velké spotřebiče – nepříjemně překvapit dovede i docela obyčejná automatická pračka, jejíž hmotnost přesahuje půl metráku. A ještě náročnější může být přenášení dlouhých koberců. Jakmile je svinete do role, která bude dlouhá čtyři metry, a půjde o sedmimetrový koberec, jeho hmotnost a délka s vámi pořádně zacvičí. Koberce se navíc nesmí zalamovat a musí se nést narovnané, jinak se jim mohou vytrhat některá vlákna.

Stěhování spojené s vyklízením – někdy je zapotřebí před stěhováním dotyčné prostory vyklidit. Stěhovací firma se postará i o odvoz nepotřebných věcí, stačí jen stěhovákům dát na vědomí, co se stěhuje, a co se vyhazuje.

Dlouhá vzdálenost – přestěhovat se v rámci jednoho města na vzdálenost dvou kilometrů, to zvládnete i sami, ale kdo se stěhuje desítky až stovky kilometrů daleko, tam už se vyplatí provést akci na jeden zátah s velkým stěhovacím vozem.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz