03 Srp
2023


PVC je materiál proslulý zejména za socialismu výrobou linolea. Tehdy představoval tento termoplast standard v podlahových krytinách bytových domů a mělo se za to, že půjde o velmi pevný, houževnatý a trvanlivý produkt. Jeho pevnostní vlastnosti se brzy potvrdily v praxi a díky tomu se také přikročilo k standardizované výrobě trubek, tvarovek a armatur pro rozvody zejména užitkové a odpadní vody.

schůdky u bazénu

V současné době je PVC důležitým partnerem pro výrobu bazénového příslušenství a dalších zařízení, souvisejících s odváděním vody v exteriérech.

Bazény – každý bazén, kromě dětského nafukovacího brouzdaliště, vyžaduje celou řadu příslušenství, a mezi nimi i potrubní rozvody vody. K těmto účelům se využívají jak ohebné trubky z polyetylenu, tak i pevné potrubí a armatury z PVC. Pro tyto účely jsou dostupné ve specializovaných prodejnách kromě trubek různé přechodky, příruby, šroubení, spojky, redukce, kolena a také montážní set pro PVC-U nelepené spoje chlorito.cz.

Zavlažovací systémy – potrubí a armatury z PVC nacházíme velmi často v mnoha typech zavlažovacích systémů na zahradách rodinných domů, rekreačních chat a zemědělských objektů. Zavlažují se převážně skleníky, pařeniště a některé volně rostoucí rostliny, čímž se šetří čas a energie v souvislosti s ručním zaléváním.

plavecký bazén

Odpady – pro rozvádění odpadních vod je potrubí z PVC naprosto ideální, protože je spolehlivé, co se týče pevnosti a dlouhé životnosti. Konkuruje tímto potrubí z betonu či z keramiky. PVC je navíc dobře dostupný plast, velmi levný a pro tyto účely naprosto ideální.

Zahradní fontány – instalace zahradních fontán v místech, kde je jezírko okrasným prvkem mezi dřevinami a skalničkami jednak vypadá velmi působivě, a pak plní důležitou funkci ionizace ovzduší. Dostatek záporných iontů z tekoucí vody napomáhá regeneraci organismu a zpomalení stárnutí.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz