25 Srp
2023


Pro mnoho z nás není otázka trvalého bydliště nijak náročná – prostě ji máme tam, kde skutečně bydlíme, kde máme svůj domov. Ovšem v případě, že například hodně cestujeme, a doma v podstatě nejsme, je tomu jinak. Zde se můžeme pokusit vybrat takové, které pro nás bude nejvýhodnější.

Samozřejmě, k tomu, abychom mohli na nějakém místě mít trvalé bydliště, musíme tam nejprve skutečně bydlet. Ovšem to, zda se na dané adrese skutečně zdržujeme, je již otázka jiná. V případě, že tedy máme v tomto ohledu na výběr, není od věci mít jej tam, kde je to nejvýhodnější.

život ve městě

Za jedno z nejprestižnějších míst je pak považován trvalý pobyt Praha, a je jasné proč. Přeci jen se jedná o naše hlavní město, takže bydlení v něm nám dodá jistou váhu. Je však otázkou, zda je skutečně tak výhodné, jak se na první pohled jeví.

Jistě, je pravdou, že zde máme prakticky vše po ruce. Ať už potřebujeme doktora, instalatéra, nebo cokoliv jiného, v Praze to seženeme většinou mnohem rychleji, než kdekoliv jinde. Také zde bývá větší výběr a pořádá se tu i více akcí, na které můžeme v případě zájmu jít.

pohled na centrální Prahu

Také je faktem, že služby, a to včetně například lékařské péče, jsou zde na nejvyšší úrovni v celé republice. I to pro nás může být důležité, zvláště pokud nás nebo někoho v naší rodině trápí vleklé onemocnění. V takovém případě je rychlý přístup ke kvalitní péči k nezaplacení.

Ovšem i přes všechny výše uvedené výhody je potřeba zmínit i několik věcí, které by nás mohly odradit. Tou první je cena. Ta je jak u nemovitostí, ať už se jedná o koupi či pronájem, tak i u jakéhokoliv zboží či služby většinou vyšší, než v jiných oblastech https://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/verejne-zakazky-v-oblastech-postizenych-povodnemi.html našeho státu.

Také se nejedná o zrovna bezpečné místo. Vzhledem k počtu turistů zde najdeme mnoho kapsářů, a je to také místo, kde mohou nejdříve vypuknout nepokoje. A to je při dnešní politické situaci poměrně důležité.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz