27 Čvc
2023


Když se podíváte na sociální sítě, inzertní portály nebo na realitní nabídku, všimnete si, že existují nemovitosti, které se jejich majitelé snaží prodat sami. A jejich nemovitosti visí na internetu už dlouho. Může to být způsobeno třeba tím, že nemovitost není pro zájemce dostatečně atraktivní, je příliš vysoká cena a nebo je nemovitost ve špatném stavu. Kdo chce mít jistotu že svůj byt, zahradu nebo dům prodá rychleji, většinou prodej vloží do rukou realitní kanceláře.

předání klíčů

Proč tomu tak je?
Realitních kanceláří existuje opravdu hodně, v podstatě neexistuje žádné omezení a může si ji založit každý. Je jen hrstka velmi dobrých makléřů, kteří prodají doslova cokoliv. Problém je, že si za jejich služby pořádně připlatíte. Chcete vědět proč jsou v prodejích úspěšnější realitky než samotní majitelé? Protože realitní kanceláře mají spousty známých notářů, přes které se prodej uskutečňuje. Okruh jejich známých je většinou rozšířen i o advokáty, takže mají zajištěný právní servis. Všechno za vás zařídí a především pro vás najdou zájemce. Tomu vaši nemovitost odprezentují tak, aby o ni měl zájem na 100 %. Spousta věcí má své neduhy, a jinak tomu není ani u nemovitostí. Zákon ukládá nezamlčet žádné závady, ale jde prodat i starý dům určený k demolici. Makléři mají zkušenosti s trhem a ví jak je potřeba nemovitost nafotit a popsat.

prohlídka domu

Co vám pomůže?
aŤ už se rozhodnete prodávat bydlení sami či v zastoupení realitní kanceláří, určitě vám prodej urychlí virtuální prohlídka bytu. Tento způsob prohlížení bytu online se rozšířil během koronavirové krize, a stal se poměrně populárním – protože si prohlédnete jakoukoliv nemovitost ze všech úhlů a nemusíte kvůli tomu nikam jezdit. Stačí vám počítač a internet. Díky tomu uvidíte zda vás nemovitost zaujme natolik, abyste věnovat čas osobní prohlídce a konzultaci.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz