20 Srp
2023

Vlastníte spolu s vašimi rodiči rekreační pozemek a na něm starou dřevěnou chatu se zděnou podezdívkou, kterou je nutné strhnout, aby na jejím místě mohla vyrůst nová stavba? Pokud jsou v pořádku základy a lze na nich začít stavět, postačí pouze bourací práce, ale komu je zadat?

Bourací práce v Praze a okolí, případně i v jiných lokalitách, můžete zadat profesionálům, kteří si poradí i s tímto typem požadavku. Jaké výhody má tento postup, a proč tyto náročné pracovní procesy raději nechat na odbornících?

stará chajda

Dřevěná konstrukce je nevyzpytatelná – viděli jste někdy dům – zděnou stavbu, která vyhořela? Pokud je po statické stránce v pořádku, shoří pouze střešní krovy a další hořlavé, zejména dřevěné či textilní materiály, ale obvodové i vnitřní zdivo zůstane zachováno. Je-li pak zapotřebí dům zbourat, lze jej postupně odshora dolů snižovat, až z něj zbyde jen základový věnec. Chata ze dřeva se však může chovat zcela nevyzpytatelně, konstrukce se může sevřít a může vás uvnitř rozmáčknout, může vás přitlačit ke zdivu a podobným způsobem těžce zranit. Na bourání dřevěné konstrukce se musí s důvtipem a hlavně se zkušenostmi, a ty profesionální firmy mají, zatímco amatér tu může pohořet a hlavně se tu může nebezpečně zranit.

dům ze dřeva

Kam s odpadem – profesionálové se v rámci bouracích prací postarají i o odvoz materiálu. Vy si jen řeknete, zda nechcete něco z toho zachovat, například zdravé trámové dřevo, které se dá ještě opracovat a využít například na zahradní pergolu, a ostatní pak už putuje do sběrné korby nákladního vozu. Firma se postará o odvoz kompletně všeho, co poptáváte, a můžete toho využít i v rámci vyklízení objektu, pokud je třeba zbavit se starého nábytku či spotřebičů. Na místě původní chaty pak na závěr akce nezůstane vůbec nic a prostor bude připraven pro výstavbu nového objektu.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz