20 Čvc
2023


Přestěhovat kompletní vybavení firemních kanceláří bez újmy na zdraví, rychle, bezpečně a efektivně by chtěl každý, kdo se v podobné situaci ocitá. Jak to tedy konkrétně provést, aby to mělo pozitivní dopad na firemní majitele i zaměstnance?

práce v kanceláři

Pověřte schopné kolegy dozorem a veďte zaměstnance k zodpovědnosti – vše začíná u lidských zdrojů a právě sem byste měli směřovat svou orientaci. Zaměřte se na řízení jednotlivých fází stěhování firem v Praze a vytipujte si někoho, kdo na ně dohlédne. Například balení firemní dokumentace v šanonech mohou provádět lidé z kanceláří, ale někdo by měl mít přehled, do jakých krabic je co zabaleno. Všechny krabice se musí označit, nejlépe barevně, a odlišit je mezi sebou podle umístění i obsahu.

Rozmontování nábytku – v kancelářích často bývá montovaný nábytek z dřevotřískových desek. Ten by se měl před stěhováním rozebrat, aby nedošlo k poškození spojovacích částí. Tuto práci mohou provést stěhováci a vy pouze dohlédněte na to a zajistěte, aby byly všechny komponenty označeny tak, aby se nic neztratilo, a aby bylo patrné, kam který nábytek (do jaké kanceláře) patří.

stěhování firmy

Foťte – při tak náročné akci, jakou je stěhování firem, se hodí fotoaparát nebo alespoň mobilní telefon s dobrou optikou. Fotografujte vše, co vám usnadní práci, například původní sestavení nábytku v kanceláři, rozmístění stolů, skříní, polic a třeba i polohu okrasných rostlin, abyste je umístili správnou stranou vůči světlu či světovým stranám. Výhodou je, že fotky se ukládají pouze jako data v patřičném úložišti, a že je máte ihned k dispozici. Takovou vymoženost lidé před třiceti, čtyřiceti lety vůbec neměli.

Na závěr vám popřejeme hodně úspěchů při nesnadné práci a hlavně vám připomínáme, abyste nezapomněli na dostatečný odpočinek. Zaměstnance lze motivovat vhodným osobním ohodnocením a v průběhu přípravných prací před i po nastěhování byste jim mohli objednat za firemní peníze třeba dovoz pizzy přímo na pracoviště.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz