08 Čvc
2023

Balení kufru na dovolenou tak rozhodně nemůže být považováno za jednoduchý úkol, a to platí nakonec pro obě pohlaví stejně. Často se totiž stane, že považujeme za nutné vzít toho na dovolenou opravdu mnoho a kapacita našich zavazadel není k tomuto účelu dostatečná. Pokud se chystáte odcestovat autem, vyřešíte problém relativně jednoduše přidáním dalšího zavazadla do jeho kufru, při cestování veřejnými dopravními prostředky však takto jednoduché řešení není. Komu by se totiž chtělo po celou dobu dlouhé cesty nosit s sebou několik zavazadel, nebo v případě cesty letadlem, za ně platit nemalé částky?

Letní dovolená u moře

Do těchto případů by se vám mohlo hodit několik triků, díky kterým vám nic chybět nebude a zároveň kapacitu zavazadla správně využijete k uložení všech nutných věcí a nic nenecháte doma. I když si asi již na začátku můžeme přiznat, že někdy je náročné vybrat z plné skříně ty pravé kousky, když jich je tam tolik, protože se vám zase povedlo ušetřit díky slevě About you 35. Před každou cestou se rozhodně vyplatí sestavit seznam, do kterého obsáhnete všechny potřebné kategorie a položky, bez kterých by se dovolená neměla uskutečnit. Nad sestavením takového seznamu možná sice strávíte nějaký ten čas, zároveň si však dokážete lépe uvědomit, co budete skutečně potřebovat a co naopak můžete nechat doma.

Kufr na cestu

Letecká přeprava se totiž neřadí k těm nejlevnějším, a tak s sebou nebude vhodné brát velké množství zbytečností. Dobře si tedy rozmyslete, co s sebou vezměte a co naopak může zůstat doma. Při skládání věcí do kufru dávejte dospod ty těžší a nahoru umístěte lehčí kousky oděvů. Nezapomeňte využívat organizérů, které mnohá zavazadla také obsahují. Hodit se vám určitě bude rolování oblečení do ruliček, neboť tento trik vám skutečně ušetří v zavazadle mnoho místa. Stejnou službu prokáží i vzduchotěsné sáčky, do kterých se hodí umístit třeba spodní prádlo či ponožky. Tak ať na nic doma nezapomenete a dovolená se skvěle vydaří!


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz