21 Čvc
2023

Výroba dekorací může být i vašim koníčkem
Tvorba dekorací je jednoduchá, i když se to možná na první pohled nezdá. Potřebujete jen pár věcí, které koupíte třeba u nás. Musíte si vybrat, jaký typ dekorací chcete zkusit vyrobit. Není to tak těžké. Velké plus je, že dnes máme přístup k internetu, takže si můžeme najít nejen fotopostupy, ale i videonávody. Díky tomu se můžeme rychle naučit celý proces výroby čehokoliv, nejen dekorací. Velmi populární jsou věnce, které se dají přidělat na dveře, nad schránku, na plot nebo i na krb.

květinová vazba

Pokud se vám líbí spíš dekorace které se dají položit na stůl nebo na komodu, budete potřebovat hmotu, do které zapícháte květiny, větvičky a cokoliv jiného. Aranžovací hmota https://www.lepaso.cz/Aranzovaci-hmoty-c3_4_2.htm je základem mnoha dekorací, a i ty si můžete vyrobit. Dá se říct že jsou ještě jednodušší než věnce. Do hmoty se dá zapichovat opravdu cokoliv, a mnoho materiálu koupíte u nás. Fantazie je nekonečná, a navíc se může inspirovat všude okolo sebe. Do hmoty se mohou dávat živé květiny, a v tomto případě je nutné aranžovací hmotu nechat nasáknout vodou. Pro suché vazby slouží jiný druh hmoty.

Co budete potřebovat?
K výrobě dekorací se dá použít opravdu cokoliv. Mnoho materiálu najdete po celý rok v přírodě. Poslouží vám různé větvičky, sušené plody, traviny, květiny, a mnoho materiálu si stačí nasbírat a usušit. Jen pozor na mech – ten se nesmí z lesa nosit a za jeho odnos hrozí vysoké pokuty. Pokud toužíte po mechu, kupte si stabilizovaný mech, který vypadá jako živý.

vánoční dekorace

Je potřeba počítat s tím že žádný učený z nebe nespadl a tak možná vaše první pokusy nebudou vypadat podle vašich představ. Pokud ale budete tvořit častěji, určitě se budete zdokonalovat. Budete si moct vyrobit třeba vánoční adventní svícen, na který můžete použít právě i aranžovací hmotu. Vše potřebné k výrobě aranžmá a dekorací najdete u nás.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz