20 Zář
2023


Uklidní mysl – mnoho dětí dnes trpí autismem, roztěkaností, depresemi, úzkostmi, návaly vzteku a podobnými stavy. Příčin může být celá řada, mimo jiné zejména nevhodná strava a stresové vypětí či nedostatek lásky v rodinách, a tak se pak počítá každá drobnost, která mysl zklidní. Pískoviště dřevěné https://www.detskahriste.cz/detske-drevene-piskoviste/ se pro tyto účely báječně hodí.

hra na písku

Zlepší náladu – jestliže je mysl již klidná a dětem se věnuje dospělá osoba s jasným cílem náladu pozvednout a radovat se ze hry, na písku to půjde možná ještě lépe, než v interiéru. Venku je čerstvý vzduch, proudí tu energie a můžete si tu hrát bez obav, že něco poškodíte. Můžete tu uplatnit většinu svalových partií a velký pohybový rozsah, a když vás začnou bolet nohy z klečení, prostě se jen proběhnete po zahradě, pohoupáte na houpačce a můžete pokračovat ve stavění pískových cihliček pro výstavbu hradní zdi.

hračky na pískovišti

Podpoří soustředění – tyto jednoduché hry v exteriéru umožňují dobře se soustředit na přítomný okamžik a zapomenout na některé trable, co vás omezují v životním projevu. Se zlepšením soustředění se zlepšuje i mimosmyslové vnímání a intuice.

Dopřeje spolupráci – na pískovišti se děti učí vzájemné spolupráci, pokud budují s kamarády nebo s dospělými nějakou významnou stavbu. Jestliže je například v plánu postavit most, přehradu, hrad nebo zeď, půjde o kolektivní záležitost, kdy každý musí zapojit svůj um a pracovat co nejpřesněji a hlavně poctivě. Každé podvádění a podobné negativní tendence se tu ihned projeví nezdarem.

Uzemní – hry na zemském povrchu, kam se počítá i písečný terén, důkladně uzemňují a zlepšují kontakt s planetární energií. Uzemnění lidé jsou zpravidla rozumnější a vyrovnanější, proto tento styl zábavy doporučujeme nejen dětem, ale i dospělým. Zároveň tu lze využít vhodného prostředí ke hře naboso, bosá chodidla jsou na písku příjemně lechtána a zprostředkují krásný zážitek z jemného, měkkého a sluncem vyhřátého povrchu.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz