18 Čvc
2023

L-Arginin je aminokyselina, která v lidském organismu plní několik funkcí, z nichž nejznámější je tvorba energie a distribuce živin prostřednictvím krevního oběhu do tkání (zejména orgánů a ostatní svalové hmoty). Z tohoto důvodu je také velmi rozšířena mezi sportovci, zejména těmi, co provozují silové sporty. Můžete ji získat z jídelníčku, anebo ji doplňovat jako suplement.

stojící dívka

K nejvíce ohrožené skupině osob, co trpí deficitem L-Argnininu, patří i muži, věnující kvalitě svého jídelníčku tak málo pozornosti, že je to až na pováženou. Jen si představte, že jste například umělec, co svůj život zasvětil výtvarné činnosti, ale v jídle se odbývá fastfoodem, protože na to zásadní mu nezbývá čas. Podobně, jako někteří umělci, se ale chová většina populace, která po návratu z práce nakoupí dvacet rohlíků, čtvrt kila salámu a k tomu basu piva, a prožije své odpoledne a večer u televize.

dívka v ložnici

Nemůžete se pak divit, že tito jedinci mají problémy s trávením, nervovou soustavou a psychikou, s únavou a špatným spánkem, ale i s erekcí. Nedostatečně prokrvený penis, a k tomu i některé stresové vlivy způsobí, že díky poklesu testosteronu a neprokrvené tkáni penisu je sex pouhou snovou představou.

Dostatek účinků L-Argininu naleznete sice v mase, ale to také obsahuje mnoho stresových hormonů uvolněných při násilném zabití živého tvora. Mnohem lepší jsou luštěniny (fazole, cizrna, hrách, čočka), celozrnné obiloviny, mandle a ořechy. Tato strava spolu s eliminací stresu a s užíváním antistresových bylin (Ženšen, Ashwagandha, Kotvičník zemní, Maca peruánská) udrží dostatečnou hladinu testosteronu a erekci v potřebné kvalitě. A co také mužům významně pomáhá udržet testosteron, je vnímání vůně jejich partnerky, zejména přirozený tělesný pot, bez parfémů a dalších syntetických náhražek a bez hormonální antikoncepce.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz