25 Srp
2023


Jenom těžko bychom hledali člověka, který by se v životě obešel bez peněz. A to proto, že podobné případy sice určitě existovat mohou, ale jejich výskyt je v civilizovaném světě jenom minimální, pokud vůbec je. Když člověk totiž nemá peníze, nic si nekoupí. A to aby potom jedl to, co někde najde, oblékal se do toho, co sežene bezplatně, tedy jednoznačně jen do toho, co už nikdo nechce nebo co mu někdo dá z dobroty svého srdce…

Ale když na to přijde, ani ten právě popsaný člověk žijící bez peněz nemůže bez existence peněz existovat. Protože mnohé z toho, co najde nebo co mu někdo daruje, bylo dříve, než se to k dotyčnému dostalo, koupeno někým jiným. A k tomu přece také byly potřeba peníze!

drobné mince

A tak už dnešní svět nemůže bez peněz fungovat. A lidem, kteří peníze nemají, nikdo nezávidí, protože jim není co závidět. A nikdo nechce na světě bez peněz být. Nechce, ale někdy se do podobné situace dostane. A i když je tato často jenom krátkodobá, působí problémy. A tak se lidé snaží nedostatku peněz vyhnout nebo se ho, když už nastal, aspoň co nejrychleji zase zbavit. A to znamená, že se shánějí další peníze.

Pro lidi takzvaně bonitní, tedy až na ten momentální nedostatek peněz po ekonomické stránce dokonalé, se vždycky nějaká ta půjčka najde, když ji potřebují. Lidé s vysokými příjmy a čistými registry dlužníků si mohou z nabídek půjček docela vybírat a není problém najít tu, která je pro ně skutečně dost výhodná. Ale co ti ostatní? Co ti, kdo takto dokonalí nejsou?

eura bankovky

Ti posledně zmínění mohou být rádi, že existuje nebankovní hypotéka. Protože je pro ně tato forma pomoci často tou jedinou, na kterou dosáhnou. Tady se sice na rozdíl od jiných půjček ručí za splácení zástavou nemovitosti, ale to je v tomto případě vlastně přednost, a ne nevýhoda. Protože jsou lidé, kteří ničím jiným než nemovitostí splácení zaručit nedokážou. A nebýt nebankovní hypotéky, nikde by se žádostí o půjčku neuspěli. A zůstali by bez těch nepostradatelných peněz.


https://www.fiket.cz
marekrohlik@seznam.cz